• Konstnär/Designer

Bert Håge Häverö

Bert Håge Häverö, svensk bildkonstnär, född 1932, död 2014.

Bert Håge Häverö var autodidakt.

Se mer av Bert Håge Häverö

  • Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), "Norrskär", motivet: 38 x 46

    Såld för 700 kr
  • Auktionsprisbanken tipsar (8)
  • Andra har sökt efter
Akvarell Ampel Armband Assietter Berndt Friberg Bengt Lindström Bertil Vallien Bestick Bestickuppsättning Blandteknik Björn Wiinblad Blombord Bokhylla Bokhylleskåp Bokskåp Bord Bordsfotogenlampa Bordslampa Bordsur Bricka Bruno Mathsson Byrå Bägare Böcker Chiffonje Emmafåtölj Erik Höglund Etsning Fat Fickur Figurin Frimärken Fruktservis Fåtölj Fällbord Glasservis Golvlampa Golvur Golvvas Grafiskt Blad Gravyr Hallampa Hallbyrå Halsband Hörnskåp Jardiniere Jordglob Kaffegods Kaffekoppar Kaffeservis Kaffeskedar Kandelaber Kanna Karaff Karmstol Keramik Kinamatta Kista Klaffbord Konsolbord Konstglas Koppar Kopparstick Kristall Lampbord Lampetter Lars Norrman Linne Lisa Larson Litografi Ljuskrona Ljusstake Lockurna Evy Låås Malmkrona Madeleine Pyk Matbestick Matbord Matsalsbord Matsalsgrupp Matsalsskåp Matservis Matta Nattygsbord Gunnar Nylund Nysilver Oljemålning Orientmatta Pastell Pelarbord Peter Dahl Piedestal Pigtittare Plafond Porslin Pottskåp Remmare Reinhold Ljunggren Ring Roland Svensson Rökbord Salongsbord Salongsgrupp Samlartallrik Satsbord Sekretär Serveringsvagn Servisdelar Sideboard Silver Skedar Skrin Skrivbord Skulptur Skål Skålfat Skåp Skänk Slagbord Slas - Stig Claesson Smycken Soffa Soffbord Spegel Spegellampett Spelbord Stekfat Stig Lindberg Stol Stålhane Sybord Syltkrukor Taburett Sven X-et Erixson Svenolov Ehrén Takarmatur Tallrikar Tavla Terrin Teservis Träsnitt Ulrica Hydman-Vallien Uppläggningsfat Urna Vas Vicke Lindstrand Vinglas Vitrinskåp Vägglystrar Väggpendyl Väggskåp Väggur Wilhelm Kåge Ytterfoder Örhängen