*
FÄRGLITOGRAFI

ref nr 2068731

Claes Folcker (f. 1940), motivets mått: 46 x 58

Såld:

Bli medlem och logga in för pris

Datum:

Bli medlem och logga in för försäljningsdatum

  • Konstnär/Designer

Claes Folcker

Claes Folcker, svensk bildkonstnär, tecknare och illustratör, född 1940.

Hitta fler föremål av Claes Folcker

Läs mer om Claes Folcker

  • Andra har sökt efter
  • Skålar
    2 st, Rolf Sinnemark (f. 1941), diameter: 10-14

    Pris: 100 kr
    2014-11-24
  • Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), "Pernilla", kalvskinn

    Pris: 3.000 kr
    2014-09-08
  • Tallrik
    Kina, 1800-tal, diameter: 25 cm

    Pris: 350 kr
    2014-11-24
  • Bänk
    Furu, längd: 150

    Pris: 900 kr
    2014-11-24