*
FÄRGLITOGRAFI

ref nr 2068731

Claes Folcker (f. 1940), motivets mått: 46 x 58

Såld:

Bli medlem och logga in för pris

Datum:

Bli medlem och logga in för försäljningsdatum

  • Konstnär/Designer

Claes Folcker

Claes Folcker, svensk bildkonstnär, tecknare och illustratör, född 1940.

Hitta fler föremål av Claes Folcker

Läs mer om Claes Folcker

  • Andra har sökt efter
  • Färglitografi
    Nils Wedel (1897-1967), 164/310, motivet: 32x40

    Pris: 100 kr
    2014-10-20
  • Karmstolar
    Louis Majorelle (1859-1926), tillskrivna, ett par, valnöt, Art Nouveau, 1900-talets början

    Pris: 11.500 kr
    2014-09-01
  • Vas
    Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, höjd: 20

    Pris: 400 kr
    2014-10-20
  • Karmstolar
    1 par, skinn, England

    Pris: 350 kr
    2014-10-20