*
FÄRGLITOGRAFI

ref nr 2068731

Claes Folcker (f. 1940), motivets mått: 46 x 58

Såld:

Bli medlem och logga in för pris

Datum:

Bli medlem och logga in för försäljningsdatum

  • Konstnär/Designer

Claes Folcker

Claes Folcker, svensk bildkonstnär, tecknare och illustratör, född 1940.

Hitta fler föremål av Claes Folcker

Läs mer om Claes Folcker

  • Andra har sökt efter
  • Träsnitt
    4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), slussen, signerad. -94, bladets mått: 56x74

    Pris: 3.600 kr
    2014-09-15
  • Hurts
    på hjul, plast, Joe Colombo (1930-1971), längd: 43, djup: 41, höjd: 74

    Pris: 450 kr
    2014-06-02
  • Ask+burkar
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg, Argenta, höjd: 615 cm

    Pris: 100 kr
    2014-09-15
  • Fåtöljer
    Ett par, Canvastyg / furu

    Pris: 300 kr
    2014-09-15